Získejte levnější pojištění

Měsíční archív: Srpen

Poviné ručeni a havarijni pojištění vozidel porovnání

Výdaje za pojištění vozidel pravidelně u většiny řidičů naruší roční rozpočet o nezanedbatelnou částku. Platby za poviné ručení dosahují hodnot tisíc korun ročně a při výběrů nevýhodné pojistky můžete tyto vysoké sumy platit zbytečně. Protože je poviné ručení zákonné pojištění, je nutné ho mít. Výběrem té správné pojišťovny ovšem můžete ušetřit nemalé peníze.

K tomu, abyste získali levné poviné ručení je potřeba vědět, jaké nabídky pojištění vozidel jsou momentálně na trhu. Získat přehled o všech sazbách nemusí být nejsnazší a vyžadovalo by to návštěvu všech pojišťoven, které mají poviné ručení ve své nabídce.

Existuje ovšem snazší způsob, jak se dozvědět o cenách ručení a tím je online porovnání. Díky internetovým nástrojům jako jsou porovnávače a kalkulačky získáte rychlý přehled nejen o pojištění vozů od všech pojišťoven u nás.

Pokud do porovnávače zadáte údaje o řidiči a vozidle, můžete ihned zjistit, jaké jsou ceny jednotlivých pojistek ve vašem případě. Tyto porovnávače umožňují spočítat nejen ceny poviného ručení, ale také havarijního pojištění, které se od zákonného pojištění vozidel příliš neliší.

Podle čeho se ceny počítají?

To, jaké budou výsledné sazby pojištění vozidel se počítá podle různých parametrů, které je potřeba do porovnávače zadat. Mezi tyto parametry můžeme zařadit informace o výkonu a objemu motoru, stáří vozidla či jeho způsobu používání.

Na cenu má vliv ještě množství dalších faktorů, týkajících se také řidiče. Na pojištění totiž můžete získat různé slevy a bonusy, které mohou v některých případech snížit cenu pojištění až o polovinu. Může se jednat jak o bonusy za bezeškodní období, tak za různé slevy, které pojišťovny při sjednání nabízejí.

Vložil Poviné pojištění vozidel, Srovnání poviného ručení | Štítek , | Zanechat komentář

Poviné ručení ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna patří mezi známé instituce, u kterých si můžete sjednat nejrůznější typy pojištění.

Na náš trh vstoupila v roce 1995 a od té doby získala třetí pozici na žebříčku poskytovatelů poviného ručení.

ČPP nabízí několik variant pojištění vozidel. Ať už se jedná o poviné ručení, havarijní pojištění či další doplňková připojištění.

Poviné ručení SporoPOV

Jedná se nejlevnější variantu, kterou Česká podnikatelská pojišťovna poskytuje. Je vhodná především pro ty, kteří své vozidlo využívají pouze k provozu u nás. Pojistné limity jsou klasicky 35 mil. Kč jak pro škody na zdraví, tak na majetku.

K tomuto pojištění získáte také asistenční služby nonstop po celé ČR, které můžete využít nejen v případě nehody, ale i pouhé poruchy. Navíc získáte zdarma pojištění na přípojné vozidlo do 750 Kg. U produktů SpeciálPOV a SuperPOV lze navíc zdarma pojistit přívěs.

Poviné ručení SpeciálPOV

V případě, že vyžadujete pojištění s rozšířenými službami a nespokojíte se pouze se základními limity, můžete si sjednat ručení SpeciálPOV. Zde jsou pojistné limity o něco vyšší – 50 mil. Kč pro škody na zdraví i na majetku. Asistenční služby jsou rozšířené a můžete je využít nejen v ČR ale i po Evropě. Stejně tak platí i rozšíření tohoto poviného ručení, tato varianta platí i v zahraničí.

Poviné ručení SuperPOV

Pokud chcete poviné ručení s těmi nejlepšími službami, jste právě vy ti, které bude zajímat pojištění SuperPOV. V tomto poviném ručení najdete všechny služby jako u pojištění SpeciálPOV. Navíc máte ovšem pojištění úrazu řidiče zdarma a pojistné limity jsou zvýšeny na 111 mil. Kč.

Výhody ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna má ve své nabídce různé výhody, kterými láká nové i stálé klienty. Mezi velkou výhodu této pojišťovny patří například Extrabenefit Profi. Jedná se o slevu, kterou získáte na své pojištění, v případě, že předpokládáte, že po nejbližší tři roky nezpůsobíte žádnou nehodu. Díky této výhodě tak můžete využít slevy z bonusu, aniž byste na něho měli standardně nárok.

Vložil Poviné ručení levně, Poviné ručení porovnání | Štítek , | Zanechat komentář

Poviné ručení Čsob

ČSOB patří mezi nejznámější finanční instituce na našem trhu a to především díky tomu, že zahrnuje všechny oblasti od hypotečních úvěrů až po pojistné produkty. Samozřejmostí je tedy i to, že nabízí pojištění vozidel – ať už havarijní pojištění nebo poviné ručení.

Pokud jste řidičem vozidla a využíváte ho k provozu, musíte mít podle zákona poviné ručení sjednané. Poviné ručení totiž existuje pro případy, kdy svým vozem způsobíte nehodu a dojde tak ke škodám na cizím majetku či zdraví. V případě, že byste poviné ručení neměli tyto výdaje, zaplatíte ze svého, ovšem díky pojištění uhradí danou částku pojišťovna.

Tuto ochranu si můžete sjednat pravděpodobně u každé pojišťovny, která u nás pojišťovací služby poskytuje a ČSOB tedy rozhodně není výjimkou.

Pokud vás zajímá, kolik u této pojišťovny za pojištění vašeho vozidla zaplatíte, budete se muset informovat na pobočce, nebo využít online kalkulačky.

Ceník poviného ručení totiž není stabilní, ceny pro každého klienta se počítají individuálně. Pojišťovna podle údajů jako je výkon, stáří či typ vozidla určí, jaké je riziko nehody a podle toho výslednou sumu spočítá. Vliv na cenu má také způsob provozu vozidla, bydliště a stáří řidiče.

Poviné ručení slevy

Suma, kterou spočítáte z parametrů vozu a vlastností řidiče, není ovšem konečná. Na částku, kterou budete za poviné ručení platit má vliv mimo jiné také množství slev. Slevy získáte především za bezeškodní období. Výhodou těchto „bonusů“ je to, že se přenáší mezi pojišťovnami. ČSOB navíc nabízí další slevy, které jsou pro tuto pojišťovnu jedinečné. Jde například o slevu za věrnost, slevu s bydlištěm s nízkou nehodovostí či slevu na starší automobil. Díky těmto výhodným snížením cen tak ve výsledku za poviné ručení můžete zaplatit mnohem méně.

Vložil Poviné ručení levně | Štítek , | Zanechat komentář

Poviné ručení Generali

Na trhu s pojištěním se vyskytuje několik pojišťoven, které mají ve své nabídce také poviné ručení. Mezi tyto pojišťovny patří mimo jiné i Generali.

Tato pojišťovna má u nás dlouholetou tradici, objevila se zde ještě před druhou světovou válkou. Pojišťovna Generali jak ji známe dnes v ČR působí od roku 1995.

Pojištění Generali

Poviné ručení od této pojišťovny existuje ve třech různých variantách. Jedná se o varianty:

  • Základ
  • Komplet
  • Exkluziv

Poviné ručení Základ je nejnižší a také nejlevnější variantou, jakou si můžete u Generali sjednat. Pojistné limity dosahují u tohoto pojištění hodnot 35 mil. pro škody na zdraví i na majetku. V ceně máte také základní asistenční služby.

Jestliže vám toto ručení nestačí, je zde možnost sjednat si pojištění vozidla Komplet, které obsahuje rozšířenější služby. Kromě toho, že v tomto pojištění získáte vše co v pojištění Základ, máte navíc rozšířené asistenční služby a pojištění se střetu se zvěří zdarma. Pojistné limity jsou u tohoto ručení dvojnásobné.

Nejlepší poviné ručení od Generali je typ Exkluzive. Zde jsou pojistné limity pro škody na zdraví i na majetku 100 mil. Kč. Kromě služeb, které získáte při pojištění komplet získáte navíc možnost půjčit si náhradní vozidlo na 5 dnů a navíc máte v ceně také úrazové pojištění.

Výhody poviného ručení Generali

Jako každá pojišťovna, i Generali nabízí pro své klienty nejrůznější výhody. Mezi hlavní výhody můžeme určitě zařadit množství slev, díky kterým získáte poviné ručení levněji. Kromě slev z bonusů, které mohou dosáhnout až 50%. Držitelé průkazu ZTP mají navíc nárok na slevu 20%. Výhodné nabídky má Generali také pro řidiče z obcí a malých měst, ti mají poviné ručení levnější.

K povinému ručení si navíc nakombinovat další připojištění, které tak získáte výhodněji.

Vložil Poviné ručení ceník, Poviné ručení online | Štítek , | Zanechat komentář

Sezóní poviné ručení

Pokud patříte mezi ty, kteří své vozidla či motocykly nevyužívají během celého roku, jistě pro vás není příliš pohodlné odevzdávat každoročně na určité období státní poznávací značka a osvědčení o registraci do depositáře.

Tyto komplikace už ovšem nemusíte zažívat, máte totiž možnost využít sezóního poviného ručení.

Co je to poviné ručení?

Poviné ručení, které nabízí Generali, je zákonné pojištění vozidel, které slouží jako ochrana pro případ, že provozem svého vozidla způsobíte škody na majetku či zdraví. V takovém případě totiž díky ručení neplatíte za způsobené výdaje vy, ale větší část uhradí pojišťovna (poměr výdajů je určen výší spoluúčasti). Toto pojištění je ovšem určeno pouze k úhradě škod na cizím majetku či zdraví. Pokud hledáte pojištění, kterým si pojistíte vaše vozidlo, měli byste se zajímat o havarijní pojištění. To lze ovšem u většiny pojišťoven, i u Generali, sjednat spolu s poviným ručením.

Poviné ručení na několik měsíců

Při sjednávání sezóního poviného ručení si určíte, které měsíce budete vaše vozidlo používat a během kterých nechcete poviné ručení platit. Podle toho se potom určí částka, kterou za pojištění zaplatíte. Je to ovšem vždy mnohem nižší suma, než jakou byste platili u klasického pojištění vozidla.

Poviné ručení jen na sezónu mohou využívat jak řidiči vozidel, tak motorkáři nebo ti, kdo používají zemědělské stroje.

Jednou z pojišťoven, která tento typ pojištění nabízí je pojišťovna Alianz.

U ní si můžete sjednat sezóní poviné ručení takovým způsobem, že za každý měsíc, ve kterém nebudete vaše vozidlo či motocykl využívat získáte několika procentní slevu. Slevu můžete získat až pro 9 měsíců, takže se suma, kterou byste za poviné ručení zaplatili sníží více než o polovinu.

Toto pojištění má ovšem i své nevýhody. Asi největší nevýhodou je míra spoluúčasti při nehodě, kterou způsobíte v měsících, kdy jste určili, že vaše vozidlo nebudete využívat. Jestliže v tomto období nehodu způsobíte, zaplatíte až 90% z částky na zaplacení škod.

Vložil Poviné pojištění vozidel, Poviné ručení porovnání | Štítek , | Zanechat komentář

Poviné ručení auta on-line

Pro každého vlastníka vozidla je dnes poviné ručení auta nutností. Je to potřebná ochrana, kterou využijete v případech, kdy provozem svého vozidla zaviníte nehodu. Navíc nutnost mít poviné ručení ukládá i stát.

Vaše vozidla potřebujete mít pojištěné ještě předtím, než ho začnete používat. Sjednání může proběhnout různými způsoby. Klasicky se poviné ručení sjednává přímo na pobočce pojišťovny, kterou jste si vybrali. Druhou možností, která sice ještě není příliš využívaná, ale přitom je rychlejší a snazší, je sjednání online.

Výhody on-line poviného ručení

Díky různým on-line nástrojům jako jsou různé kalkulačky, srovnávače a porovnávače pojištění se můžete dozvědět, která pojišťovna nabízí poviné ručení za nejvýhodnější ceny právě pro vaše vozidla. Ceník a sazby povinného ručení totiž nejsou pevně dané, musejí se počítat pro každého klient jednotlivě.

Abyste získali přehled o cenách všech nabídek, bylo by potřeba obejít všechny pobočky pojišťoven. Díky internetu to je ovšem mnohem snazší a tyto informace získáte během chvilky.

Navíc ve srovnávačích vidíte i to, jaké máte možnosti získat slevy. Nejedná se pouze o klasické bonusy za bezeškodní období, ale také například o slevu, pokud jste již stálým klientem dané pojišťovny.

Pokud si plánujete k povinému ručení sjednat také havarijní pojištění, můžete si zjistit, u které pojišťovny získáte kombinaci těchto pojištění nejvýhodněji.

Při výběru poviného ručení ovšem nemusíte vždy sledovat pouze nejlevnější nabídku. Kvalita pojišťovny, kterou si vyberete se objeví především tehdy, až dojde k nehodě, což není zrovna nejpříjemnější situace. Proto vždy nehleďte na cenu, ale také například na výši pojistných limitů, asistenční služby či doplňková připojištění, které získáte v ceně vašeho poviného ručení.

Vložil Poviné ručení online, Poviné ručení porovnání | Štítek , | Zanechat komentář

Poviné ručení

Nabídky povinného ručení se různě obměňují a klienti tak mají možnost vybrat si služby, které jsou pro ně nejvýhodnější.

Díky různorodosti nabídek si můžete nastavit takové pojištění, které vám bude vyhovovat po všech stranách, ať už kvalitou služeb, výši pojistných limitů, asistenčními službami či možností sjednat si další doplňkové pojištění vozidel.

Poviné ručení 2013 můžete sjednat u většiny českých pojišťoven. Které jsou ale ty nejznámější?

Poviné ručení NA100PRO

Pojišťovna Kooperativa přinesla na trh zákoné pojištění vozidel s názvem NA100PRO. Toto pojištění vás chrání nejen jako klasické poviné ručení, ale také pokud dojde ke škodě na vašem vozidle, kterou jste prokazatelně nezavinili vy. K tomu pojištění získáte navíc pojištění proti živelným pohromám a samozřejmě jsou v ceně i asistenční služby.

1. Poviné ručení bez povinností

Dalším oblíbeným produktem, který je využíván jako poviné pojištění je 1. Poviné ručení bez poviností od České pojišťovny. Toto pojištění je možné si sjednat online, takže ušetříte čas i peníze, protože nemusíte navštěvovat pobočku pojišťovny. Vše sjednáte rychle a jednoduše po internetu. K pojištění jsou také asistenční služby a navíc také úrazové pojištění pro cestující ve vozidle. Díky bonusům můžete u České pojišťovny získat slevu až 55 % z ceny poviného ručení.

Poviné ručení Axa

Pojišťovna Axa sice nepatří mezi největší české pojišťovny, nicméně  služby, které nabízí v souvislosti s poviným ručením hodnotí její klienti velmi kladně. U této pojišťovny si můžete vybrat z dvou typů poviného ručení, které se rozlišuje výši pojistných limitů. Axa navíc nabízí k zákonému pojištění vozidel také bezplatnou pomoc v nouzi na cestách.

Vložil Nejlevnější havarijní pojištění, Srovnání poviného ručení | Štítek , | Zanechat komentář

Výhodné poviné ručení

Zákoné pojištění vozidel nebo lidově poviné ručení je pojištění, které je potřeba si sjednat ještě předtím, než začnete vaše vozidlo používat. Toto pojištění totiž ukládá zákon a pokud byste se svým vozidlem jezdili bez něj, hrozí vám pokuty a navíc se vám každý den započítávají penále, které mohou dosáhnout hodnot až 300 Kč.

Pokud tedy nechcete tyto penále platit a riskovat pokuty, měli byste si poviné ručení zařídit co nejrychleji. Kde o ovšem získat výhodně?

To, u které pojišťovny je poviné ručení nejlevnější se nedozvíte tak snadno. Neexistují totiž žádné univerzální ceníky, ve kterých byste sazby poviného ručení jednoduše porovnali.

Ceny za pojištění vozidel se totiž počítají podle různých faktorů a parametrů. Mezi ty patří například informace týkající se výkonu vozidla, objemu motoru či stáří automobilu. Do propočtů se ovšem řadí i další vlastnosti jako například:

  • Způsob používání vozidla
  • Věk a bydliště vlastníka
  • Značka a typ vozu

Z těchto údajů se potom vypočítá, jaká bude výsledná cena, kterou za poviné ručení zaplatíte. Abyste získali kompletní přehled a mohli nabídky jednotlivých pojišťoven srovnat, potřebujete využít tzv. srovnávačů, díky kterým se dozvíte přesné ceny poviného ručení právě pro vás. Získáte tak přehled, ve kterém si můžete vybrat tu nejlevnější a zároveň nejvhodnější variantu od dané pojišťovny.

Do ceny pojištění se ovšem promítnout ještě další věci. Pojišťovny rozlišují různé typy poviného ručení podle výše pojistných limitů, asistenčních služeb. Některé pojišťovny zvýhodňují klienty, kteří už jejich služeb využili, jiné nabízejí slevy např. za sjednání online.

Vložil Nejlevnější havarijní pojištění, Poviné pojištění vozidel | Štítek , | Zanechat komentář

Poviné ručení Kooperativa

Pokud se rozhodujete, že si sjednáte poviné ručení a zajímalo by vás, kde ho získat nejvýhodněji, měli byste porovnat všechny dostupné nabídky na trhu. Poviné ručení si dnes můžete sjednat u většiny pojišťoven, které u nás působí a jinak tomu není ani u Kooperativy.

Kooperativa byla založena již v roce 1991 a od té doby si u nás získala tak silné postavení, že je druhou největší pojišťovnou v ČR.  V této pojišťovně si můžete zřídit opravdu různá pojištění od pojištění majetku, přes cestovní pojištění až po pojistku právní ochrany.

Produktů, které se týkají pojištění vozidel, nabízí Kooperativa několik. Můžete si sjednat komplexní pojištění vozidel, havarijní pojištění anebo pouze poviné ručení. Tento produkt je u Kooperativy prezentován pod názvem Poviné ručení NA100PRO.

Toto pojištění vás chrání nejen v případech, kdy zaviníte vinu vy. Pojišťovna uhradí škody na vašem vozidla v případech, kdy je prokazatelné, že jste vinu nezavinili – v těchto případech máte nárok na náhradu škody  v plné výši. Navíc máte k dispozici náhradní vozidlo, které můžete využívat v období oprav.

Pokud vás zajímá, jaké výhody má poviné ručení NA100PRO od České pojišťovny, je to pojištění proti živlům, které je v cené ručení. Samozřejmě i u Kooperativy máte v ceně základní asistenční služby, které vám pomohou v případě nehody.

Jakou částku za poviné ručení zaplatíte se ovšem v Kooperativě ihned nedozvíte. Ceny poviného ručení se totiž počítají podle určitých parametrů, které se týkají jak pojištěnce tak jeho vozidla.

Vliv na cenu má ještě jeden faktor a to jsou tzv. bonusy.

Bonusy

Pokud řidič dlouhou dobu nezaviní žádnou nehodu, přičítají se mu každoročně bonusy. Tyto bonusy se využívají jako slevy na poviné ručení. Díky nim můžete někdy získat slevy až v desítkách procent, což může vaší peněžence velmi ulehčit.

Vložil Poviné pojištění vozidel, Poviné ručení ceník | Štítek , | Zanechat komentář

Poviné ručení Česká pojišťovna

Česká pojišťovna patří se řadí mezi jedničku mezi pojišťovnami v ČR. Její historie se datuje až do první poloviny devatenáctého století.  Společnost  s  názvem Česká pojišťovna vznikla ovšem až v roce 1992 a pod tímto názvem existuje dodnes. Mezi její služby nejrůznější druhy pojištění, mimo jiné také pojištění vozidel.

Pojištění vozidel můžeme rozdělit na dva základní druhy a to na havarijní pojištění vozidel a poviné ručení.

Poviné ručení je pojištění, které musí mít zřízené každý vlastník vozidla. Zákon toto pojištění vyžaduje pro případ, že by řidič provozem svého vozidla způsobil nehodu a došlo by tak ke škodám na cizím majetku či zdraví. Pojišťovna v těchto případech totiž za viníka škody uhradí.

Havarijní pojištění je určeno k pojištění proti škodám na vašem majetku. Na ty se totiž poviné ručení nevztahuje.

Pokud si vyberete poviné ručení u České pojišťovny, máte tu výhodu, že si můžete pojištění sjednat i online, nejen na pobočce. Tuto možnost nenabízí každá pojišťovna, i přesto, že sjednání online je velmi pohodlný a rychlý způsob, který vám ušetří spoustu času a starostí.

Česká pojišťovna své zákoné pojištění vozů nazývá 1. Poviné ručení ručení Bez povinností. Toto pojištění je nabízeno ve třech variantách, rozlišuje se výši pojistných limitů. V nabídce jsou tyto varianty:

Varianta Výše pojistných limitů – majetek/zdraví
Start 35 mil. / 35 mil. Kč
Standard 50 mil. / 50 mil. Kč
Exclusive 100 mil. / 100 mil. Kč

Cena poviného pojištění se ovšem neurčuje pouze podle pojistných limitů. To, kolik budete za pojištění vašeho vozidla platit souvisí s typem automobilu a také s vlastníkem. Pro cenu jsou rozhodující parametry jako výkon, rok výroby vozidla či jeho objem. Dále je také důležité, kde je vozidlo provozováno, jakým způsobem nebo kolik let je vlastníkovi  vozidla.

Z těchto informací pojišťovna určí výslednou cenu, částku poté můžete platit čtvrtletně či ročně.

K povinému ručení od České pojišťovny si můžete sjednat ještě další doplňkové služby, jako například kvalitnější asistenční služby anebo různá úrazová pojištění.

Vložil Poviné ručení ceník, Poviné ručení levně | Štítek , | Zanechat komentář